Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Повх В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Повх В. Н. 
Экологическое образование и формирование экологических представлений личности / В. Н. Повх // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2004. - № 18. - С. 301-304. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Висвітлено актуальну проблему формування екологічних уявлень особистості: екологічного світогляду та свідомості. Вказано, що екологічна криза призводить до знищення не тільки природи, найбільшої шкоди внаслідок занепаду моралі завдано суспільству.

Освещена актуальная проблема формирования экологических представлений личности: экологического мировоззрения, экологического сознания. Указано, что вследствие экологического кризиса разрушается не только природа: наибольший вред в результате упадка морали наносится самому человеку.

The article is devoted to actual problem of forming ecological ideas of person: ecological philosophy of life, ecological awareness. Because of ecological crisis not only nature is destroyed: as a result of morals decline the greatest harm is inflicted to man.


Ключ. слова: экология, природа, общество, человек, мышление
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.352.27 + Б1р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Репневський С. М. 
Дослідження фізичної підготовки школярів / С. М. Репневський, В. М. Повх, Н. І. Пінчук, О. В. Іванов, М. С. Репневська // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2007. - № 5. - С. 29-32. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати дослідження фізичної підготовки дітей та підлітків шкільного віку. Згідно з шкільною програмою діти відвідували тільки учбові заняття з фізичного виховання. Одним з чинників неефективності сучасної системи фізичного виховання школярів є недостатньо науково-обгрунтовані вікові нормативи фізичної підготовки дітей і підлітків. Показано, що наукова розробка нормативів має будуватися з урахуванням біологічного віку дітей та підлітків.

Изложены результаты исследования физической подготовки детей и подростков школьного возраста. В соответствии со школьной программой эти дети посещали только учебные занятия по физическому воспитанию. Одним из факторов неэффективности современной системы физического воспитания школьников являются недостаточно научно-обоснованные возрастные нормативы физической подготовки детей и подростков. Научная разработка нормативов должна осуществляться з учетом биологического возраста детей и подростков.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Ч511.143

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Повх В. Л. 
Експериментальна оцінка впливу нарізного введення мемантину та розчинів амантадину і магнію сульфату на мікроциркуляцію в судинах заднього полюса ока після контузії або в гострий постреперфузійний період на тлі реканалізації a. ophthalmica / В. Л. Повх, Л. В. Фоміна, М. А. Ходаківський, О. А. Ходаківський // Буков. мед. вісн.. - 2017. - 21, № 1. - С. 106-110. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Перші 3 год після моделювання контузії ока у кролів або 60-хвилинна ішемія з подальшою реперфузією а. ophthalmica у щурів характеризуються гіпоперфузією заднього полюса очного яблука, яка проявилась вірогідною деескалацією коефіцієнта мікроциркуляції відносно його фонових значень у середньому в 8,2 разу (травма) та у 39,2 разу (реперфузія). Нарізне введення мемантину та розчинів амантадину або магнію сульфату амортизувало стрімке погіршення кровопостачання ока. За спроможністю покращувати мікроциркуляцію в оці в гострому постреперфузійному періоді введення розчину амантадину сульфату (5 мг/кг внутрішньовенно (в/в)) переважає над застосуванням мемантину в дозі 20 мг/кг перорально або в/в застосуванням магнію сульфату (250 мг/кг) у середньому відповідно в 1,5 та 1,4 разу. У разі контузії ока у кролів пероральне застосування мемантину або довенне введення розчину амантадину сульфату дозами відповідно 20 та 2,5 мг/кг, сприяли відновленню кровопостачання ока через зростання коефіцієнта мікроциркуляції відносно контрольної патології в середньому в 4,5 і 6,3 разу, у разі переважання препарату пк-мерц над лікарським засобом мема на 28,5 % за величиною стимулювального впливу. Покращання перфузії заднього полюса очного яблука на тлі досліджуваних модуляторів активності NMDA-рецепторів (мемантин (мема), розчини амантадину (пк-мерц) і магнію сульфату) лежить в основі їх нейроретинопротекторної дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.8-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Повх В. Л. 
Роль модуляторів NMDA-рецепторів в механізмах нейроретинопротекції за ішемічного та травматичного ураження зорового аналізатора (експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.32 / В. Л. Повх; Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова. - Вінниця, 2018. - 20 c. - укp.

Мета – встановити роль модуляторів NMDA-рецепторів в механізмах нейроретинопротекції за ішемічного та травматичного ураження ока і на цій основі експериментально обґрунтувати нові підходи до корекції патології зорового аналізатора. Методи – біохімічні, імуноферментні, функціональні, метод протокової цитометрії, фармакологічні, статистичні. Визначено роль фармакологічних модуляторів різних сайтів NMDA-рецепторів у механізмах нейроретинопротекції за ураження зорового аналізатора ішемічного та травматичного ґенезу в дослідах in vivo; експериментально обґрунтовано доцільність корекції нейроретино-деструктивних змін за ішемії/реперфузії ока та контузійної травми ока за допомогою інгібітора поліамінового сайта амантадину сульфату та інгібітора фенциклідинового сайта мемантину, засвідчена менша ефективність блокатору іонного каналу магнію сульфату; вперше показано, що за ішемічного та травматичного ураження зорового аналізатора зростання рівня NSE та білка S100 в сироватці крові асоціюється із формуванням несприятливого метаболічного патерну, посиленням цитометричних ознак апоптозу та нейрогліопроліферативної активності в сітківці ока у різні терміни досліду; встановлено, що за ішемічного та травматичного ураження зорового аналізатора нейроретинопротекторний ефект інгібіторів NMDA-рецепторів реалізується не лише через модуляцію глутаматної ексайтотоксичності, і й через зменшення в сітківці ока мікроцикуляторних розладів, зниження рівня прозапальних та проапоптичних чинників, підвищення активності глутатіонпероксидази в сітківці. Засвідчено, що амантадину сульфат значуще перевершує мемантин за здатністю акселерувати деескалацію рівня NSE та білка S100 в крові, коригувати показники клітинного циклу (зі зниженням рівня фрагментації ДНК) та за метаботропним ефектом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.8-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439772 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського